Biostimulační laser - Orionis Therapy

Stává se nejmodernějším přístrojem, a to ve všech směrech. Splňuje vysoké nároky současné dermatologie a kosmetologie.

Jak vlastně laser funguje?

- Laser je světlo se specifickými vlastnostmi a světlo má pro živé buňky zásadní význam. Živočišná buňka není schopna tak, jako rostliny zpracovat denní světlo, ale dokáže velmi zužitkovat právě světla laseru. Laserové světlo povzbuzuje energetický metabolismus buňky. Tento jev je nejzřetelnější v urychlení hojení ran.

Laserová energie je v tkáni absorbována prostřednictvím buněk, v jednotlivých buňkách se pak přeměňuje z energie světelné na energii buněčnou. Zárověň se při průchodu světla zvyšuje propustnost buněčných membrán, což vede k jejich lepší výživě, zlepšenému fungování a rychlejšímu dělení.

Účinek světelné energie na organismus


Analgetický (proti bolesti)

Analgetický účinek, který potlačuje bolest, nastává díky

přirozenému působení světelné energie na snížení citlivosti

nervových buněk v místě průchodu polarizovaného světla.

Protizánětlivý

Protizánětlivý účinek nastává díky působení polarizovaného

světla na aktivaci přirozených faktorů, které se podílejí

na likvidaci zánětů.

Biostimulační

Biostimulační účinek zvýšeného přísunu světelné

energie výrazně podporuje a urychluje obnovu a

zdravý vývoj poškozených buněk.

 

Speciální laserová kosmetika

Speciální laserová kosmetika představuje nadstavbovou péči, která obsahuje dvoufázové ošetření založené na aplikaci speciálního hydrogelu a následné aktivaci laserovým paprskem. Obsahuje látky, které díky speciálním molekulám urychlují přenos laserového světla. Tím dochází k lepšímu využití polarizovaného světla a laserový paprsek naopak dodává zvýšenou energii ostatním látkám.

Předností laserové kosmetiky Merllin je především možnost řešit každý problém individuálně.

Profesionální laserové ošetření :

 • Mladistvá pleť - akné
 • Aplikace speciální liftingové kúry
 • Vrásky
 • Opary, jizvy
 • Popáleniny
 • Regenerace pokožky rukou a dekoltu
 • Poruchy pigmentace
 • Redukce kuperozy - červených žilek
 • Regenerace po depilaci

Možnosti laseru v kosmetickém salonu

1) Hojení zánětlivých a jiných poruch

 • Akné - jeden z nejčastějších kosmetických problémů. Laser v tomto případě napomáhá účinnému hojení zánětlivých papulek a pustulek už po několika málo aplikacích. Pleť reaguje ve většině případů na laserovou léčbu spontánně a velmi rychle. Těžší formy akné vyžadují důkladnější péči. Kosmetička proto zákaznici nabídne speciální laserový gel a kúru 10 sezení. Kúra je v tomto případně nezbytná.
 • Alopecie - podpůrná léčba, stimulace růstu vlasů a zkvalitnění vlasového porostu.
 • Ekzém - laser může zlepšit kvalitu života pacientů zmírněných povrchových projevů této choroby. Pozor!! Neřeší problém alergie jako takové.
 • Opar - jedna z nejúčinnějších aplikací. Pokud se bolestivá oblast ozáří ještě před výsevem puchýřků, opar se zpravidla vubec neobjeví. Pokud klientka s oparem již přijde, obvykle se do několika hodin po ozáření na oparu vytvoří stroupek a vyhne se tak nepříjemným mokvavým projevům.

2) Vrásky, ochablá pleť

 • Vrásky - laser přispívá ke zlepšení kondice pokožky, k její větší pružnosti a elasticitě. Pleť se celkově zklidní, zlepší se její vzhled, vypne se, vyhladí a dosáhne se odstranění defektů. Záleží na stavu pleti klientky. Mladší a udržované pleti postačí 1x měsíčně laserová maska nebo speciální hydrogel s následnou domácí péčí. V případě, že se začínají objevovat vrásky nebo chcete řešit už vrásky vzniklé je možné domluvit se na laserových kúrách 10 sezení. Po absolvování této kúry je vhodné pleť udržovat opět laserovými maskami, liftingovými ampulemi nebo speciálním hydrogelem 1x měsíčně.

3) Aplikace po kosmetických procedurách

 • Depilace - aplikace laseru ihned po depilaci voskem výrazně zklidní podrážděnou kůži. Nedochází k nežádoucím otokům, svědění a zčervenání.
 • Hojení nehtových lůžek - laser úspěšně napraví následky i po aplikací nail designu.
 • Permanentní make up - po mechanické penetraci pigmentů pod kůži laser regeneruje mikrojizvičky a zklidní podrážděnou kůži.

4) Terapie jizev

 • Jizvičky po akné - péče laseru napomáhá zlepšit výsledný vzhled.
 • Jizvy - laser přispívá k odbarvení jizevnaté tkáně, k změknutí a zjemnění jizev. U čerstvých jizev jsou výsledky velmi překvapivé.

Jizvy by neměly být starší tří let, ale z praxe známe případy zlepšení stavu i u starších jizev.

5) Poruchy pigmentace

Laser spolu s antipigmentovým gelem dokáže velmi dobře tyto skvrny zesvětlit. Není ovšem prevencí. Laser dodává energii látkám použitých v gelu, které zabraňují vyplavování melaninu, řeší tedy problém komplexně. V tomto případě je ovšem nutná kúra 10 sezení a pravidelné nanášení gelu. Nejvíce pomáhá u skvrn získaných po neopatrném slunění, po porodu, po přechodu apod.

6) Kuperóza - červené žilky

Biostimulační laser červené žilky neodstraní, to patří do rukou lékařů. Ve spojení s antikuperózním gelem  ovšem dokáže posílit žilní stěny tak, aby nedocházelo k praskání dalších. Navíc při kúře 10 sezení dochází k výraznému zesvětlení stávajících žilek.

 

Kosmetička laser používá i v případě zklidnění pleti po čištění, při přípravě na masáž a dalších procedurách. Pleť se vždy oživý, buňky se pravidelně obnovují.

 

Speciální laserová kosmetika

Speciální laserová kosmetika představuje nadstavbovou péči, která obsahuje dvoufázové ošetření založené na aplikaci speciálního hydrogelu a následné aktivaci laserovým paprskem. Obsahuje látky, které díky speciálním molekulám urychlují přenos laserového světla. Tím dochází k lepšímu využití polarizovaného světla a laserový paprsek naopak dodává zvýšenou energii ostatním látkám.

V praxi to znamená, že kosmetička při své práci zhodnotí problém klientky, rozhodne se pro daný přípravek a po nanesení dle indikace ozáří laserovým paprskem. Klientka poté gel používá pravidelně ráno i večer až do vypotřebování. Pravidelné nanášení gelu je velmi důležité, prodlužuje se tak doba laserového záření. Práci kosmetičky tento systém velice urychlí a výsledky jsou viditelné mnohem dříve než by tomu bylo bez speciální kosmetiky.

Předností laserové kosmetiky je především možnost řešit každý problém individuálně.

Druhy laserové kosmetiky:

Laserová liftingová a regenerační kúra

Určena k péči o poškozenou a unavenou pleť. Hydratuje pleť, redukuje drobné vrásky, pleť je po kúře vypnutá a regenerovaná. Obsahuje kyselinu hyauluronovou, retinol, alantoin, panthenol.

Laserový akné gel

Určen k hloubkovému čištění pleti. Ozářením gelu laserem dosáhneme velmi rychlé a spontánní reakce, která je pro mnohé až překvapivá.

Laserový biostimulační gel

V kombinaci s laserovým zářením oddaluje stárnutí pokožky a tvorbu vrásek. Pleť se celkově zklidní, zlepší se její vzhled, vypne se a vyhladí. Je určen pro péči o mladší a mastnější.

Laserový sepi-gel

Určen pro suchou pleť. Gel zde byl zabudován do krémového základu kvůli lepší roztíratelnosti a vstřebatelnosti. Drobné vrásky se postupně vyhlazují a profil hlubších vrásek je plošší.

Laserový revitalizační gel

Komfortní gelokrém učen pro péči o náročnou pleť. Ve speciálním základu s vysokým podílem vnitřní fáze je zabudován vysoký podíl koenzymu Q10, gel z Aloe Vera, speciální tekutý nenasycený vosk a gelotvorná látka z mořských organismů. Kyselost přípravku se blíží optimální hodnotě pH-5,5. Ve spojení s laserem výrazně regeneruje pleť.

Laserový antipigmentový gel

Omezuje tvorbu melaninu. V kombinaci s laserovým zářením předchází tvorbě pih a pigmentových skvrn. Zároveň pleť zesvětluje. Stávající pigmentové skvrny dokáže postupně vybělit, ovšem v tomto případě jsou žádoucí laserové kúry.

Laserový antikuperózní gel

Ve spojení s laserovým paprskem posiluje žilní stěny. Je vhodný k regeneraci pleti tam, kde je sklon ke kuperóze (červené žilky).

Laserová regenerační maska

Používá se na závěr kosmetického ošetření. Výrazně regeneruje, působení laseru nastartuje rychlejší obnovu buněk. Určena k péči o suchou a normální pleť, při aplikaci dochází k prokrvení pokožky, její hydrataci a regeneraci.

Laserová maska na problematickou pleť

Je určena k péči o pleť se sklonem k akné, urychluje hojení zánětlivých procesů, hloubkově pročistí pleť, stahuje rozšířené póry.

Kolagen sérum s elastinem

Vysoce koncentrované sérum určené k péči o stárnoucí nebo poškozenou pleť. Bílkoviny obsažené v kolagenu a elastinu plní v pokožce stavební funkci. Pokožka je při pravidelném nanášení séra pevnější, pružnější, postupně se vyhlazují drobné vrásky.

Kolagen je zodpovědný za pružnost a pevnost pokožky. Následkem stárnutí nastává deficit kolagenu což je příčinou tvorby vrásek.

Elastin je bílkovina tvořící hlavní součást pružných vláken ve tkáních.

Kolagenové sérum s elastinem aktivuje tvorbu vlastního kolagenu a zpětně působí na povrch pokožky.

Andrea Mattušová
Široká 118, CHRUDIM
728 462 304